Knihovna obce

Knihovna obce se nachází v budově obecního úřadu v Morašicích.  Zajišťuje nejen výpůjčky knih a časopisů, ale máte zde možnost si "zasurfovat" na bezdrátovém internetu. Dále je možnost využít barevnou tiskárnu a scaner. Tyto doplňkové služby jsou zpoplatněny,  viz.Ceník.

Pokud si nebudete vědět rady, s výběrem knih nebo s prací na počítači, knihovníci Vám rádi pomohou.

Knihovna je pro veřejnost otevřena v tyto dny:

18:00 - 20:00 - Vladimír Škroup

17:30 - 19:30 - Bianca Gdulová

Půjčování knih z Městské knihovny Chrudim

(Doplňková služba pro čtenáře naší knihovny)

Nahlaste požadavek na knihu v naší knihovně a v krátké době Vám bude vybraná kniha přivezena do knihovny v Morašicích a bude k dispozici pro výpůjčku. Knihu je možno si také zarezervovat.

Aktuální ceník a knihovní řád najdete zde v přílohách :

Ceník

Knihovní řád

Aktuálně z naší knihovny:

Z důvodu čerpání dovolené bude o prázdninách

ve dnech

4.7., 5.7., 11.7., 12.7., 25.7., a 26.7.2017

ZAVŘENO.

V ostatních dnech prázdnin bude zachován běžný provoz.

Statistické zajímavosti o naší knihovně

• Knihovna je pro své čtenáře otevřena 2 dny v týdnu, vždy 2 hodiny.

• O čtenáře, knižní fond i bezproblémový chod knihovny se střídavě starají 2 zaměstnanci knihovny.

• V posledních 5 letech naší knihovnu navštěvuje v průměru kolem 20 stálých aktivních čtenářů.

• Celkově za rok knihovna průměrně eviduje kolem 190 návštěv svých čtenářů (zase více, než vloni), což jsou průměrně 4 návštěvy v jednom dni.

• Ve srovnání počtu mužů čtenářů a žen čtenářek, na celé čáře s výrazným náskokem trvale vítězí ženy čtenářky. (Mužům hanba!)

• Bohužel počet dětských čtenářů rok od roku klesá, v loňském roce jsme evidovali jen 2 čtenáře do 15 let.  :-(

• Domácí knižní fond čítá na 2.000 titulů.

• Z Chrudimi máme aktuálně zapůjčeno 718 knih. Tento počet se však stále mění podle přání našich čtenářů.

• Potěšitelné je, že každým rokem stoupá počet výpůjček, v loňském roce jsme se vyšplhali na rekordních 363 zapůjčených titulů.

• Ve výpůjčkách jasně vede krásná literatura pro dospělé. Naučná literatura naše čtenáře asi příliš neláká.

• Vybavování domácností technikou způsobilo, že jsme nadobro přišli o návštěvníky využívající internet a snížil se i zájem o tisk a kopírování dokumentů.

• Naši čtenáři již aktivně využívají službu přímých výpůjček z katalogu Městské knihovny Chrudim, v loňském roce jsme takto vypůjčili 90 knižních titulů.

Naše knihovna

Srdečně vás zveme k návštěvě knihovny.

22. 9. Darina

Zítra: Berta