Úvod > Akce a události > Morašice-Dětský den 03.09.2011

Morašice-Dětský den 03.09.2011

První zářijovou sobotu 3. září 2011 bylo velmi teplé letní počasí.
Na velkém hřišti v Morašicích ráno začaly velké přípravy. Připravilo se prasátko na grilování, ženy uvařily dobrý guláš pro soutěžící i diváky.
SDH Morašice pořádal dopoledne nohejbalový turnaj, kterého se zúčastnilo
6 družstev, družstva hrála systém každý s každým.
1. místo si vybojovalo družstvo „Tejna“ z Heřmanova Městce.
2. místo obsadilo družstvo „Monako“ z Morašic.
3. místo patřilo družstvu „Janovice young.“
Odpoledne byl pro děti Dětský den – rozloučení s prázdninami. I přes velké vedro se soutěžilo „v zimních sportech“, nechyběly ani zimní doplňky jako rukavice, šály a kulichy. Jen sjezdovka z bílého papíru pod náporem soutěžících rychle vzala za své.
Dárky si děti losovaly u vánočního stromku, pouze místo sněhu poletovaly bublifukové bublinky a na příchod Santy Clause si museli všichni ještě počkat.
V podvečer nastal slavnostní okamžik: Santa Claus přitáhl na hřiště nové hasičské auto!
Nastal slavnostní okamžik. Starosta obce Morašice Roman Štěpánek předal klíče starostovi SDH Morašice Františku Roztočilovi, za účasti vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka a sponzorů. Starosta obce a všichni sponzoři obdrželi poděkování od SDH Morašice.
Jízdu v novém hasičském autě si děti šly ihned vyzkoušet.
Po výborném občerstvení se pokračovalo diskotékou.

Dětský den 03.09.2011